,

wtorek, 23 października 2012

PIP Mgiełka do pielęgnacji stóp

Od producenta:


Daje uczucie lekkości i orzeźwienia, a dzięki obecności probiotycznych bakterii utrzymuje równowagę mikrobiologiczną na powierzchni skóry. Mgiełka ogranicza proces nadmiernego złuszczania naskórka oraz minimalizuje świąd skóry. Polecana jest dla osób mających problemy z nieprzyjemnym zapachem potu oraz mających wypryski. Działa osuszająco.


Formuła PiP Probiotica in Progress

Jest to kompozycja bakterii, które robią konkurencje w stosunku do bakterii patogennych w zdobywaniu żywności i wilgoci. Baza produktów polega na technologii tworzenia stałej i zdrowej równowagi w naszym otoczeniu. Mechanizm działania polega na konkurencyjnym wypieraniu patogenów oraz quorum sensing (sposób porozumiewania się bakterii za pomocą cząsteczek związków chemicznych).
Ideą konkurencyjnego wykluczania jest to, że podczas czyszczenia warstwa probiotycznych bakterii jest nanoszona na powierzchnię i zajmują one wolne obszary. One to będą zużywać całą materię organiczną i resztki pożywienia, nie pozostawiając nic dla potencjalnych patogenów szukających przestrzeni i żywności. Bakterie probiotyczne produkują enzymy, również wspomniane wcześniej proteazy. Powoduje to rozluźnienie struktury biofilmu, a w konsekwencji jego rozbicie. Chorobotwórcze bakterie będą się komunikować za pomocą quorum sensing i przesyłać sobie informacje o niesprzyjających dla nich warunkach. Prowadzi to do przyjścia w stan uśpienia i późniejszego ich usuwania. Na podstawie badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez naukowców z Iowa University na Staphylococcus aureus, zauważono, iż mechanizm rozluźniania biofilmu zależny jest od obecności aktywnych proteaz – enzymów tnących białka.
Formuła składa się z bezpiecznych bakterii dla ludzi i zwierząt, może być używana dla poprawy zdrowotności naszej skóry (egzemy, łuszczyce, łupieże a nawet różnego rodzaju grzybice) oraz zapobieganiem alergii poprzez wyeliminowanie mikroflory bytującej na pyłku.Skład:
Anionic sufractans <5% - anionowe środki powierzchniowo czynne
non ionic sufractans <5% niejonowe środki powierzchniowo czynne
BACILLUS FERMENTjest źródłem enzymów proteolitycznych. Otrzymywany jest w wyniku fermentacji mikroorganizmu Bacillus Subtilis.Złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, niszczy spoistość komórkową złuszczanych komórek, dzięki czemu skóra może odnawiać się szybciej. Działa w łagodnym zakresie pH 5-8
Enzymes <5%

Pojemność: 100 ml.

Dostępność: Vital Kosmetyki

Cena: 13,50 zł.

Moja opinia: Produkt jest bardzo prosty w użyciu - został zamknięty w buteleczce z atomizerem, co bardzo ułatwia jego korzystanie; jest bardzo wydajny, wystarczy psiknąć dwa razy na stopę. Ma delikatny zapach, niedrażniący. Po nałożeniu, trzeba odrobinę poczekać, by produkt się wchłonął (ma konsystencję wody).
Po spryskaniu nóg, daje uczucie lekkości i ożywienia, dobrze osusza naskórek pięt i pomaga w pozbyciu się go, z czego jestem najbardziej zadowolona. Czy neutralizuje nieprzyjemny zapach? Ciężko mi to teraz określić, myślę, że w lato mogłabym się wypowiedzieć na ten temat.
Póki co, jestem z niego bardzo zadowolona. Myślę, ze w wakacje będzie jak znalazł :)

Używacie kosmetyków probiotycznych?

Miłego dnia :)3 komentarze :

Zostaw po sobie ślad ;)

Z każdego komentarza cieszę się jak dziecko! :)
Podoba Ci się mój blog? Zapraszam do obserwowania :)