,

wtorek, 11 września 2012

PIP Probiogel Probiotyczny żel do stosowania miejscowego na podrażnienia oraz do mycia rąk bez użycia wody


Od producenta:
Probiotyczny żel  ALKOHOLOWY do stosowania miejscowego na podrażnienia, zmiany skórne oraz do mycia rąk bez użycia wody. Preparat wspomaga procesy regeneracyjne i tworzy probiotyczną barierę ochronną. Jest wyjątkowo skuteczny przy pielęgnacji skóry z tendencją do takich dolegliwości jak: łuszczyca, grzybica, egzemy, skaleczenia, uszkodzenia naskórka, łupież pstry. Orginalność działania PROBIOGELU polega na połączeniu dwóch procedur: na początku alkoholowa dezynfekcja, a następnie kolonizacja probiotycznych bakterii na powierzchnię oczyszczonej skóry, co zapobiega namnażaniu się bakterii chorobotwórczych, a tym samym zmniejsza ryzyko infekcji.Formuła PiP Probiotica in Progress

Jest to kompozycja bakterii, które robią konkurencje w stosunku do bakterii patogennych w zdobywaniu żywności i wilgoci. Baza produktów polega na technologii tworzenia stałej i zdrowej równowagi w naszym otoczeniu. Mechanizm działania polega na konkurencyjnym wypieraniu patogenów oraz quorum sensing (sposób porozumiewania się bakterii za pomocą cząsteczek związków chemicznych).

Ideą konkurencyjnego wykluczania jest to, że podczas czyszczenia warstwa probiotycznych bakterii jest nanoszona na powierzchnię i zajmują one wolne obszary. One to będą zużywać całą materię organiczną i resztki pożywienia, nie pozostawiając nic dla potencjalnych patogenów szukających przestrzeni i żywności. Bakterie probiotyczne produkują enzymy, również wspomniane wcześniej proteazy. Powoduje to rozluźnienie struktury biofilmu, a w konsekwencji jego rozbicie. Chorobotwórcze bakterie będą się komunikować za pomocą quorum sensing i przesyłać sobie informacje o niesprzyjających dla nich warunkach. Prowadzi to do przyjścia w stan uśpienia i późniejszego ich usuwania. Na podstawie badań laboratoryjnych przeprowadzonych przez naukowców z Iowa University na Staphylococcus aureus, zauważono, iż mechanizm rozluźniania biofilmu zależny jest od obecności aktywnych proteaz – enzymów tnących białka.
Formuła składa się z bezpiecznych bakterii dla ludzi i zwierząt, może być używana dla poprawy zdrowotności naszej skóry (egzemy, łuszczyce, łupieże a nawet różnego rodzaju grzybice) oraz zapobieganiem alergii poprzez wyeliminowanie mikroflory bytującej na pyłku.

Skład - niestety, nie dam rady go odczytać :( Był wypisany na opakowaniu, ale się rozmazał. Wystarczy draśnięcie paznokciem i nie ma już literki :(
Dostępność: Vital Kosmetyki
Pojemność: 50 ml.
Cena: 26 zł.
Moja opinia: Produktu uzywałam parę tygodni. Pierwsze wrażenie: Jaki on jest wydajny! Wystarczy kropla na całe dłonie. Po wylaniu odrobinki na ręce czuć dość intensywnie alkohol, ale zaraz sie ulatnia. Nie pozostawia na dłoniach żadnego zapachu. Ręce po nim pozostają czyste. Nie zauważyłam by wysuszał. Opakowanie ma wygodne-w sam raz do torebki. Bardzo go polubiłam.
Uważam, że taki produkt jest bardzo przydatny, np. gdy nie mamy dostępu do wody, w podróży czy będąc na mieście.

Polecam Wam ten produkt :)

Stosowałyście tego rodzaju produkty?

Ostatnio jestem bardzo zaganiana i dość rzadko dodaję notki na bloga i odwiedzam Wasze, ale od czwartku-piątku postaram się wszystko nadrobić :)

Pozdrawiam Was serdecznie.5 komentarzy :

 1. niestety nigdy go nie maialam - fajna recenzja - wyprobowalabym:)))))

  OdpowiedzUsuń
 2. ja testowałam ten sam żel i jestem z niego bardzo zadowolona !!!


  pozdrawiam serdecznie

  Marcelka Fashion

  :))

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo lubie tego typu produkty :)
  zawsze mam przy sobie :)
  nigdy nie wiadomo kiedy się przyda :)
  buziaczki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przydatny przy kłopotach ze stopami .Sprawdzone.

   Usuń

Zostaw po sobie ślad ;)

Z każdego komentarza cieszę się jak dziecko! :)
Podoba Ci się mój blog? Zapraszam do obserwowania :)