,

piątek, 31 sierpnia 2012

Acne-Stop. Krem na trądzik.

Od producenta:

ACNE-STOP® – jedyny na rynku preparat skutecznie likwidujący wszystkie objawy trądziku

 • ACNE-STOP® jedyny środek zwalczający trądzik na wszystkich płaszczyznach
 • ACNE-STOP® wykorzystuje w pełni naturalne i nieuczulające substancje aktywne
 • ACNE-STOP® to rewolucja w leczeniu trądziku poparta badaniami naukowymi

 1. Działanie keratolityczne – usuwa martwe komórki odblokowując pory i pozwalając na wypłynięcie nadmiaru łoju na powierzchnię skóry
 2. Działanie antyseptyczne – przyspiesza gojenie się ran powstających w trakcie usuwania pryszczy
 3. Działanie antybakteryjne – zabija bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądziku poprzez blokowanie ich systemu oddechowego
ACNE-STOP® naturalnie wpływa korzystnie na Twoją skórę
 • Przywraca zdrowy i świeży wygląd skóry – dzięki zawartości mikroelementów takich jak siarka i magnez pochodzących z naturalnych źródeł wód siarczkowych
 • Działa przeciwzmarszczkowo i łagodzi podrażnienia – poprzez wysoki skład  kwasu lineolowego pozyskiwanego z wiesiołka
 • Wygładza, nawilża i regeneruje skórę – ze względu na kompozycję w pełni naturalnych olejków pozyskiwanych z roślin (drzewo herbaciane, lawenda i róża damasceńska

Naturalny produkt do pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej

Odkryj skuteczność kompleksowego podejścia do Twojej skóry.
ACNE-STOP® creme-gel complexe to rewolucyjny, naturalny środek do wszechstronnej i efektywnej terapii przeciwtrądzikowej. Zastosowane w nim niespotykane dotąd połączenie trzech grup naturalnych składników aktywnych, działających keratolitycznie, antyseptycznie i bakteriobójczo wpływa na wszystkie elementy, które przyczyniają się do powstawania trądziku. Pomaga zatem usunąć jego przyczyny, a nie tylko skutki. Natomiast brak sztucznie syntetyzowanych substancji eliminuje możliwość wystąpienia efektów ubocznych i zapewnia całkowite bezpieczeństwo dla organizmu.
Kremożel ACNE-STOP® jest innowacyjnym produktem polsko-francuskiej firmy. Jest uznawany za jeden z najskuteczniejszych środków w walce z trądzikiem (ponad 95% przypadków). Środek cieszy się rosnącym powodzeniem wśród Francuzów i mamy nadzieję, że zyska swoich zwolenników również w Polsce.
ACNE-STOP – został przetestowany dermatologicznie i mikrobiologicznie na grupie probantów. Wyniki badań aplikacyjno-użytkowych Acne-Stop, opracowanych po uzyskaniu pozytywnych wyników badań mikrobiologicznych i dermatologicznych (test kontaktowy na probantach), nie wykazały odczynów drażniących i alergicznych. ACNE-STOP spełnia wszelkie normy niezbędne do dopuszczenia do obrotu przez Krajowy System Informowania o Kosmetykach wprowadzonych do obrotu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z wymogami art.8 pkt.4 Ustawy z dnia 30 marca 2001 roku o Kosmetykach (Dz. U. 42/2001 poz. 473) oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 25 maja 2001r. Nr w rejestrze RK/301824/2011.
Kompleksowy krem matujący ACNE-STOP®  ma lekką konsystencję i łatwo się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu na skórze. W swoim składzie zawiera trzy główne grupy całkowicie naturalnych, nieprzetworzonych chemicznie substancji aktywnych: leczniczą wodę mineralną siarczkową ze źródła „Zuzanna” z okolic Buska Zdroju, nadtlenek wodoru oraz olejki eteryczne: z drzewa herbacianego, lawendowy, wiesiołkowy i róży damasceńckiej.

Czym ACNE-STOP®  różni się od innych preparatów na trądzik?

Zdecydowana większość tego typu produktów posiada jedną, główną substancję czynną, zwalczającą najczęściej skutek, a nie przyczyny powstawania trądziku. Zwykle stosuje kwas salicylowy działający keratolitycznie, nie wprowadzając dodatkowo substancji czynnej antyseptycznej ani bakteriobójczej.
Naukowcy Laboratoires A.Sagan po wszechstronnych badaniach doszli do wniosku że, naturalne leczenie daje skutki znacznie lepsze od leczenia cząsteczkami syntetycznymi. Co więcej podstawą myślenia przy projektowaniu ACNE-STOP była idea, że naprawdę skuteczny kosmetyk do cery trądzikowej nie może działać jednopłaszczyznowo.
Dzięki temu powstał pierwszy i jedyny preparat „360 Stopni” kompleksowo likwidujący objawy trądziku.
Działanie ACNE-STOP wyjaśnia Andre de Pourbaix naukowy doradca Lab.A.Sagan. „Keratoliza pozwala nagromadzonemu łojowi wydostać się na powierzchnię skóry. Jeżeli w tym momencie nie zadziała środek bakteriobójczy to następuje infekcja. ACNE-STOP zabezpiecza przed infekcjami i przyspiesza gojenie się ran dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych olejków. Dzieki temu ACNE-STOP to jedyny na rynku produkt tak kompleksowo traktujący problem trądziku”.

Co jeszcze wyróżnia ACNE-STOP® spośród innych substancji przeciwtrądzikowych?

 • nie zawiera sztucznych barwników ani substancji zapachowych,
 • nie zawiera olejów silikonowych, glikoli,
 • nie zawiera konserwantów, które uczulają i podrażniają skórę,
 • jest pozbawiony zbędnych, obciążających skórę substancji zagęszczających,
 • jest wydajny i skuteczny, hypoalergiczny i bezpieczny dla skóry,
 • nie ma żadnego negatywnego na wątrobę, nerki, układ stawowo-kostny i psychikę,
Jedynie w przypadku ciąży należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty, ze względu na obecność olejków eterycznych, które w nadmiarze mogą działać szkodliwie w pierwszym trymestrze ciąży. Aczkolwiek ich stężenie w ACNE-STOP®  nie jest nadmierne.

Działanie głównych składników ACNE-STOP®


Nadtlenek wodoru ( INCI: Hydrogen Peroxide)
Jest to nieorganiczny związek chemiczny z grupy nadtlenków. Wykazuje silne właściwości utleniające, działa przeciwbakteryjnie i keratolitycznie, pobudza procesy ziarninowania i syntezę kolagenu. Działanie przeciwbakteryjne polega na uwalnianiu z cząsteczek nadtlenku wodoru aktywnego tlenu atomowego, który hamuje rozwój bakterii beztlenowych. Zmniejsza on liczbę zaskórników i powoduje ustępowanie trądzikowych wykwitów zapalnych. Ponadto poprawia zaopatrzenie tkanek w tlen, łatwo przechodzi do warstwy rogowej naskórka. Jest on mniej stabilny od nadtlenku benzoilu i trudniejsza jest technologia jego stabilizacji, ale właściwości antybakteryjne i utleniające mają bardzo podobne.
Sepigel 305
To jedyny składnik ACNE-STOP®, który nie jest naturalny. Jest stosowany przez wielu producentów kosmetyków. Jego działanie jest żelujące i emulsyjne. 
Siarczkowa woda mineralna ze źródeł „Zuzanna” z okolic Buska Zdrój w Polsce (INCI: Aqua minerale – sulphide – sulphide hydrogen salty mineral).
Zawarte w tej wodzie mineralnej siarczki (S²¯) posiadają silne działanie keratolityczne w stosunku do warstwy rogowej z zaburzeniami rogowacenia oraz właściwości bakteriobójcze. Keratoliczne działanie siarczków polega na rozpuszczaniu, czyli rozkładaniu struktur białkowych warstwy białkowej naskórka, a dokładnie białka keratyny. Złuszczanie powoduje zmniejszenie warstwy rogowej przez co następuje odblokowanie ujść mieszków włosowych, gdzie tworzą się zaskórniki. Takie działanie siarczków reguluje procesy rogowacenia skóry w obrębie ujść gruczołów łojowych, a w następstwie wpływa na redukcję liczny zaskórników. Ponadto siarczkowa woda ze źródła „Zuzanna” zawiera dwadzieścia biopierwiastków, które odgrywają istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu skóry. Ze względu na duże ich stężenie w buskiej siarczkowej wodzie mineralnej, ciśnienie osmotyczne zawierającego ją kosmetyku korzystnie wpływa na szybkość ich wchłaniania, a zatem także na proces regeneracji skóry z cerą trądzikową.
Z pośród ważnych dla funkcjonowania skóry biopierwiastków najistotniejszą funkcję pełnią:
Cynk, który jako pierwszy z minerałów znalazł zastosowanie w preparatach dermatologicznych i kosmetycznych. Wpływa na metabolizm kolagenu, uczestniczy w wytwarzaniu prostaglandyn regulujących m.in. funkcję keratolityczną skóry i jednocześnie jest odpowiedzialny za ilość wytwarzanego sebum. Preparaty kosmetyczne z cynkiem ułatwiają oczyszczanie skóry z nagromadzonego sebum, przywracają jej naturalne pH, ściągają nadmiernie rozszerzone pory, łagodzą stany zapalne oraz zmniejszają skłonność skóry do powstawania zaskórników w trądziku.
Wapń, ujędrnia i koi podrażnienia skóry, doskonale wbudowuje się w naskórek przywracając mu spoistość i głęboko go regeneruje, działa antyalergicznie, hamuje stany zapalne.
Magnez, dostarcza energii komórkom, regeneruje skórę, hamuje działanie rozpadu elastyny niezbędnej do utrzymania jędrności naskórka, działa łagodząco i nawilżająco.
Wieloskładnikowa siarczkowa buska woda mineralna jest niezbędna w procesie odnowy skóry z cerą trądzikową spełniając rzymską maksymę „Sanitas Per Aquam” w skrócie „SPA”, czyli „zdrowie dzięki wodzie” .
Olejek z drzewa herbacianego (INCI: Melaleuca alternifolia oil)
Właściwości biologiczne tego olejku koncentrują się głównie wokół działania przeciwdrobnoustrojowego, które obejmuje bakterie tlenowe i beztlenowe. Głównymi składnikami olejku z drzewa herbacianego są: terpinen, terpinen – 4 – ol oraz cyneol. Te aktywne biologiczne składniki niszczą błonę komórkową drobnoustrojów, paraliżują ich system oddechowy oraz hamują procesy ich podziału. Na przykład w posiewach bakteryjnych udało się powstrzymać rozwój aż trzydziestu dwóch szczepów Propionibacterium acnes wywołujących zmiany trądzikowe. Olejek z drzewa herbacianego działa przeciwzapalnie, likwiduje krosty i zaskórniki oraz wypryski łagodząc wyraźnie zmiany trądzikowe.
Olejek lawendowy (INCI: Lavandula Angustifolia oil)
Wykazuje właściwości bakteriostatyczne i przeciwgrzybiczne, oczyszcza cerę trądzikową wspomagając pielęgnację cery trądzikowej i ropnych pryszczy, działa na skórę odświeżająco i przeciwświądowo. Łagodzi również dolegliwości po ugryzieniach owadów. Antybiotyczne działanie olejku lawendowego wykorzystuje się dodając go do preparatów dermatologicznych i kosmetycznych stosowanych np.: przy trądziku, podrażnieniach, nadmiernej potliwości i powstawaniu potówek.
Olejek wiesiołkowy (INCI: Oenothera biennis oil)
Olej z wiesiołka jest uznawany za najbogatsze źródło niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT). Zawiera rzadko spotykany w roślinach kwas gamma – lineolowy (GLA), fitosterole E oraz związki polifenolowe. Ma zdolności kumulowania się w głębszych warstwach skóry, zapobiegając jej wysychaniu. Zastosowany w kosmetykach łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry, opóźnia procesy starzenia się , łagodzi zmiany trądzikowe oraz reguluje wydzielanie sebum.
Aminat G (INCI: Glycerin and Ethyl lauryl arginate HCl)
Naturalny ekologiczny środek konserwujący o szerokim spectrum działania przeciwko drobnoustrojowego (bakterie G+ i G-, pleśnie i drożdże).
Olejek z róży damasceńskiej (INCI : Rosa Damascena oil)
Olejek o działaniu antybakteryjnym. Przyspiesza również regenerację naskórka i unicestwia zapach dużej ilości siarczków zawartych w ACNE-STOP®.
Skład:

Hydrogen Peroxide; Polyacrylamide (C-13-14 isoparaffin) laureth-7; Aqua minerale – sulphide – sulphide hydrogen salty mineral; Melaleuca alternifolia oil; Lavandula Angustifolia oil; Oenothera biennis oil; Glycerin and Ethyl lauryl arginate HCl; Rosa Damascena oil; (cały skład opisany powyżej)


Zapraszam Was na Fanpage produktu klik oraz do poczytania artykułu, jakie kraje podbija krem klik

Dostępność: apteki, salony kosmetyczne, Acne-Stop.pl
Pojemność: 15 / 50 g.
Cena: 79 / 129 zł.
Moja opinia: Produkt stosowałam przez ostatni miesiąc, dwa razy dziennie na oczyszczoną twarz. Zdarzało mi się, że pojedyncze wypryski smarowałam parę razy dziennie. Niestety, nie zauważyłam żadnych spektakularnych efektów. Skóra się nie oczyściła i miałam wrażenie, ze ten krem kompletnie nic nie robi na pojedyncze wypryski. Z wielką przykrością wystawiam mu taką opinię, ale nie chcę tu Wam pisać jaki on jest świetny, oh i ah, skoro nie byłoby to prawdą. Być może za krótko go stosowałam, nie wiem. Patrząc na skład, to jest naprawdę fajny.
Konsystencja - krem-żel, szybko wsiąka w skórę, myślę, że bardzo dobrze sprawdziłby się pod podkład. Jest wydajny. Zapach ma charakterystyczny, ale nie umiem go do niczego porównać.

Mieliście przyjemność go używać? Możecie polecić mi jakieś kremy/maści na trądzik? Może tabletki?

U mnie pochmurno, że tylko spać się chce :(

Pozdrawiam Was serdecznie.


11 komentarzy :

 1. Zastanawiałam się nad nim, ale jak nie działa to nie warto

  OdpowiedzUsuń
 2. masz pojedyncze wypryski czy większy problem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od czasu do czasu coś wyskoczy, nieraz przez dłuższy okres nic nie mam, a zdarza się też, że parę wyprysków w jednym czasie :)

   Usuń
 3. Cześć cześć, śledzimy siebie nawzajem i mam do Ciebie wieeelką prośbę: skomentuj ten post: http://szelkaszel.blogspot.com/2012/04/fashionphilosophy-czyli-historia-mojego.html Będę niezmiernie wdzięczna, bardzo mi na tym zależy. Jeśli masz chwilkę to pokomentuj też resztę postów z FW a na pewno jakoś się odwdzięczę! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie znalam tego produktu ale jesli ktos ma takie problemy to kosmetyk wedlug mnie wart polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie nie zdziałał cudów, być może za krótko go stosowałam, więc pozostaje neutralna. Chociaż cena nie jest jakoś bardzo kusząca.

   Usuń
 5. O, potrzebuje i to szybko jakiegoś sprawdzonego kremu na trądzik

  OdpowiedzUsuń
 6. Stosowałem, nie pomógł ani trochę:( Recenzja na blogu.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem dlaczego robią takie drogie kremy które głównie są skierowane do "niezarabiającej" grupy wiekowej. Bo jak dla mnie za takie opakowanie, taka cena to jakaś pomyłka o_O Ja używam teraz Ziaji antybakteryjnej, ale nie widzę niestety poprawy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Thank you so much for keep being a sweet follower for my blog. By the way! It is almost my first year anniversary for my blog and planning to make my own video. I am willing to answer any questions as possible from my readers. If you have any questions about me, my style, or anything. Feel free to ask! If you do have questions for me, please leave a comment and ask there, thank you so much for your time and def coming to your blog again!

  little K.
  http://lilkfashionista.blogspot.jp/

  OdpowiedzUsuń
 9. Szkoda że się nie sprawdził. Jeśli nie próbowałaś to spróbuj kuracji La roche posay ;)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad ;)

Z każdego komentarza cieszę się jak dziecko! :)
Podoba Ci się mój blog? Zapraszam do obserwowania :)